PL EN

Tyranozaur i Traktorzystki

tekst: Tina Oziewicz
ilustracje: Ola Woldańska-Płocińska
Wydawnictwo Czerwony Konik
Kraków 2013

Opowieść o tym, że dobrze jest mieć koleżankę i traktor, szczególnie w przypadku spotkania z Tyranozaurem, a także o tym, że z rozbitych kawałków można zawsze poukładać coś nowego.

ISBN 978-83-933934-6-6
24 x 24 cm
oprawa twarda
ilość stron: 40
5+

recenzje

„Lubię pisarstwo Tiny Oziewicz, bowiem nadaje zwyczajnym rzeczom życie i nowy sens.”

Agata Hołubowska, qlturka.pl

przeczytaj całą recenzję

„Trochę kojarzy mi się to całe dinozaurowo - traktorowe szaleństwo z Anderesenem. Był mistrzem opowiadania o przedmiotach, które były w zasięgu ręki. O których niekiedy trudno byłoby myśleć w kategorii bajki, baśni, magii, fantazji. Traktor jest dla wielu z nas czystą abstrakcją i nie istnieje jako takie w naszej świadomości bajkowej. Tymczasem traktorzystki wtargnęły do świata fantazji z wdziękiem i elegancją.”

Półeczka z książkami

przeczytaj całą recenzję

„Co może łączyć dinozaura i dwie dziewczynki na traktorze? I co ma z tym wspólnego porcelana i tapeta? A rozbity talerz z szukaniem domu? Całkiem sporo, jak się okazuje..”

wielokropek.com.pl

przeczytaj całą recenzję

„Tyranozaur i Traktorzystki" to lektura inspirująca do tworzenia własnych historii z elementów rzeczywistości, która otacza czytelników.”

Magdalena Żerek, czytamto.pl

przeczytaj całą recenzję

„Czerwony Konik po raz kolejny udowadnia swoje nietuzinkowe podejście do literatury dziecięcej - i proponuje maluchom coś odkrywczego.”

Izabela Mikrut, tu-czytam

przeczytaj całą recenzję

„To książka o tym, że nigdy świat nie jest tak mały, jak nam się wydaje. Że zawsze ma jeszcze jeden zakręt i jeszcze jedną prostą za tym zakrętem.”

Marta Pilarska, funpik.pl

przeczytaj całą recenzję